Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego. Można zabrać ze sobą po Mszy św. fragment Pisma św. do odczytania.

3. We wtorek przypada 16.04 dzień, kiedy polecamy się opiece św. Jana Pawła II. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i Jego wstawiennictwo u Boga na Mszy św. o godz. 17.30.

4. W czwartek uczcimy Boga za wstawiennictwem św. Rity. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30.

5. Dzisiaj kończy się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary do puszek przeznaczone są na potrzeby CARITAS. Równocześnie rozprowadzane są albumy pamiątkowe z budowy kościoła i książki ks. Andrzeja Buryły, który głosił Słowo Boże w Uroczystość Odpustową.

6. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Ofiary na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólne Rady Duszpasterskiej, Caritas i Wspólnoty Słowa Bożego w sali na plebanii.

8. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

9.  Do nabycia prasa katolicka. Polecamy Gościa Niedz. w nim warto przeczytać: "O słowie Bożym nigdy za dużo" - o lekturze trudnych fragmentów Pisma św.; "Echo Łagiewnik" - o dzwonie nadziei bijącym na Filipinach. NIEDZIELA poleca: "Komu wierzy współczesny człowiek? - pytanie zasadne , kiedy tak wielu porzuca Kościół; "Szkoła w likwidacji" - co może spotkać polskich uczniów?