Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału
w  różańcowym nabożeństwie celebrowanym w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 16.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Dzieci po zakończeniu różańca będą otrzymywały plansze i obrazki.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października. W tym dniu opleciemy modlitwą różańcową nasza Ojczyznę.

4. Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka  rozpoczyna kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.

5. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza środa dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas modlitwy różańcowej będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie w piątek od godz. 15.00, a wieczorem Msza Święta po nabożeństwie różańcowym, zaraz po niej pierwszopiątkowe nabożeństwo jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata. Po mszy św. wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja. O godz. 20.00 adorację poprowadzi KSM.

7. W pierwszy piątek miesiąca z sakramentami świętymi udajemy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej  od godz. 8.00.

8. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem po nim Msza Św. - serdecznie zapraszamy zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  4 X - św. Franciszek z Asyżu  ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła.
  5 X - św. Faustyna Kowalska dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać "iskrą Bożego miłosierdzia".

9. W czwartek na Różaniec i Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci klas III.

10.  Przy wejściu są karteczki z imionami kandydatów do bierzmowania, jeśli ktoś pragnie pomóc im modlitwą w przygotowaniu to prosimy zabrać kartkę z imieniem kandydata.

11. Rusza akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy. Można je składać do pudła, które będzie umieszczone w przedsionku.

12. Do nabycia Gość Niedz. w nim: "Anioł codzienny" - jak rozpoznać ich obecność?; "Gdy ktoś mówi nie chce mi się żyć" - jak mądrze rozmawiać o samobójstwie? Niedziela poleca: "Miecz Archanioła" - potędze modlitwy do św. Michała;" Kościół się zmienia" - o roli młodych w Kościele. Do nabycia Mały Gość Niedz. dla dzieci.