Ogłoszenia duszpasterskie

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie ks. Grzegorza misjonarza z Peru. Wspierajmy jego pracę misyjną naszymi modlitwami i ofiarami.

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30, dzieci klas czwartych  przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

3. W tym tygodniu przypada trzeci czwartek miesiąca. Na Mszy św. wieczornej polecimy się opiece św. Rity w przeddzień jej liturgicznego wspomnienia.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania.

5. Przez cały maj codziennie, zapraszamy na nabożeństwo majowe.

6. Parafia Ducha Świętego w Nowym Sączu zaprasza Małżonków na comiesięczne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 23 maja o godz. 13.15.
W ramach spotkania Droga Światła, Msza Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedz. poleca: "Patron na czas niewiedzy" - co bł. Franciszek Jordan ma nam dziś do powiedzenia?; "Góra z widokiem na wieczność" - czy wniebowstąpienie, które dokonało się 2000lat temu, ma dla nas aktualne przesłanie? NIEDZIELA poleca: "Sakrament to nie zwyczaj" - jak mamy podejść do I Komunii św.; "Zeświecczenie na progu Kościoła" - o przestrogach Benedykta XVI przed tym niebezpieczeństwem.

8. W przyszłą niedzielę  23 maja   siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z Mielca po Mszach Świętych przeprowadzą kwestę do puszek na rozbudowę  katolickiego przedszkola prowadzonego przez siostry.  Polecamy te inicjatywę ofiarności parafian.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Helena Gargula.