Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś przypada też Dzień Islamu - prośmy Trójjedynego Boga - Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem. Słowo Boże dzisiaj do nas kieruje ks. Grzegorz Jeleń pracujący na co dzień na okupowanym Krymie. Wspierajmy go naszą modlitwą i pomocą materialną.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie o godz. 6.30.

3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie - Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Przed tym świętem zapraszamy kobiety na Triduum czwartek , piątek i sobota na Mszy św. wieczornej. Przed Mszą św. możliwość spowiedzi św. Ofiary na tacę jak w każdą I niedzielę na dalsze prace przy naszym kościele. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.

4. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 28 I - św. Tomasz z Akwinu doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.
 31 I - św. Jan Bosko założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

5.  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Synodalnej. Serdecznie zapraszamy.

6. Serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy pomogli przygotować koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej, a w szczególności p. Ryszardowi Garwolowi za ciężką i wymagającą wielkiej pracy sprawę nagłośnienia i oświetlenia scenicznego całego wydarzenia.

7. Akcja Katolicka przy parafii św. Elżbiety zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w dwóch terminach: 26.04. - 3.05. 2020 oraz 3.07 - 10.07. szczegóły na plakatach na tablicy ogłoszeń.

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZ. poleca: "Rocznica w cieniu polityki" - hołd ofiarom Holokaustu jest najważniejszym przesłaniem; "Nie chodzi tylko o mnie" - o kulisach postępowania dyscyplinarnego prof. Budzyńskiej. NIEDZIELA poleca: "Dzieci w sieci" - jak przekonać dzieci, że istnieje świat realny?; "Czy możliwy jest dialog z Islamem? - czy Islam jest religią pokoju jak głosi Koran?