Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.

2. W poniedziałek przypada 13.09. dzień Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo Fatimskie
o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia - znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż - znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce? W tym dniu Droga Krzyżowa o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypada trzeci czwartek miesiąca, kiedy modlimy się o wstawiennictwo św. Rity. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną wszystkich, którzy pragną Jej wstawiennictwa.

5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

6. W tym tygodniu patronują nam:
- w poniedziałek 13 września - św. Jan Chryzostom  biskup i doktor Kościoła;
- w środę 15 września - Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
- w czwartek 16 września - święci męczennicy Korneliusz papież, i Cyprian biskup;
- w sobotę 18 września - św. Stanisław Kostka zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Prosimy o zorganizowanie zbiórki.

8. Ks. Mateusz zaprasza młodzież, na spotkanie w piątek o godz. 19.00. do Sali na plebanii. Zaproszenie odnosi się do tych, którzy należeli do KSM jak i do tych, którzy chcieliby we wspólnocie co zrobić dla Wspólnoty Parafialnej jak i dla swojego ducha.

9. Rozpoczyna się odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Program wywieszony w gablocie. Kustosz i parafianie zapraszają do Matki Bożej.

10. Polecamy prasę katolicką. Gość Niedz. poleca: "Prymas w czasach popkultury" - informacje o nowych błogosławionych; "Krzyż, który mówi" - czy przemawiają do nas krzyże znajdujące się w naszych kościołach? Niedziela poleca: "Jak się trafia na ołtarze? - co decyduje o tym kto jest święty lub błogosławiony?; "Dla rodziny" - co to jest Kościół domowy?

11. Sołectwo Mostek zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 19.09. o godz. 18.00
w Domu Kultury.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.