Ogłoszenia duszpasterskie

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

2. We wtorek wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Spotkanie ze św. Mikołajem po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy dzieci ze scholki, ministrantów, lektorów i członków kapeli. W tym roku chcemy wprowadzić wręczanie dzieciom podarków od św. Mikołaja jeśli tego pragną rodzice to można złożyć paczki do Mszy św. wieczornej we wtorek w zakrystii. Po Mszy św. będą wręczone dzieciom. Paczki muszą być podpisane dla kogo.

3. W tym tygodniu patronuje nam: w środę 7 grudnia - św. Ambroży biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

4. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 6.30; 9.00; 16.00; 17.30. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski.

5. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 6.30. Zapraszamy do modlitwy wraz z Maryją.

6. Przy wyjściu można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Po Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze scholki rozprowadzają pierniczki świąteczne.

7. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

8. Gość Niedz. poleca: "Wierzę w święty Kosciół powszechny" - dlaczego na Kościół trzeba patrzeć z wiarą?; "NATO czuwa" - o reakcji sojuszu na uderzenie rakiety na terytorium Polski.  NIEDZIELA poleca: "Przekonać nieprzekonanych do małżeństwa" - jak przekonać młode pokolenie do zakładania rodziny?; "Jak rozmawiać z dzieckiem o Bogu?" - w jaki sposób ukazywać Boga jako kochającego Ojca.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10.  Z naszej Wspólnoty do Domu Ojca odeszła + Helena Antosz