Księża

Proboszcz

Ks. Janusz Ryba urodzony w 1963 roku w Gorlicach. Pochodzi z Zagórzan. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Świecenia Kapłańskie otrzymał z rąk ks. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza 12 czerwca 1988 roku w Tarnowie. Jako wikariusz w parafiach w Wietrzychowicach, Brzesku, Ciężkowicach, Dębicy i do 2005 roku Starym Sączu z poleceniem budowy koscioła. Od 22 lutego 2005 roku Rektor Rzymskokatolickiego Rektoratu Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. W dniu 25.01.2009 roku mianowany proboszczem nowo powstałej Parafii Miłosierdzia Bożego.

Wikariusze

Ks. mgr Łukasza Halada ur. 1980 roku. Pochodzi z Mielca parafia św. Trójcy. W Mielcu ukończył Szkoła Podstawową i Technikum Elektroniczne. W 2000 roku rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Na zakończenie przyjął świecenie kapłańskie z rąk ks. Bp. Wiktora Skworca 20.05.2006 roku. Na pierwsza placówkę został skierowany do parafii Tęgoborze. Później pracował w Łęgu Tarnowskim i Żyrakowie. 27.08.2015 roku rozpoczął pracę w naszej parafii.  Opiekuję się Lektorami i prowadzi Grupę Młodzieżową.

Ks. Krzysztof Wójs. Pochodzi z parafii Piątkowa, kiedyś Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Był ministrantem, lektorem, a po maturze w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych wstąpił do WSD w Tarnowie. Został wyświęcony na kapłana przez ks. bpa Wiktora Skworca 27 maja 2000r. Pracował w parafiach: Wierzchosławice, Ryglice, Łękawica, Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju. Od 1 września posługuje w parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu.