Koncert Noworoczny

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, jak naród polski. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, których autorów na próżno szukać wśród znanych poetów. W kolędach z pewnością odnaleźć można czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Kolędy są częścią naszej historii narodowej. Jest ich wiele. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek, jak choćby ta, tak znana góralska, której tak bardzo lubimy słuchać "Oj Maluśki, Maluśki".

Tegoroczny koncert kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. Leszka Mieczkowskiego, Chóru im. Jana Pawła II pod dyrekcją p. Stanisława Wolaka i solistów Moniki Polak, Tomasza Jarosza, Wacława Wacławiaka oraz Kamili, Katarzyny i Kingi Kurowskich był pięknym przeżyciem dla wszystkich. Wsłuchanie się w śpiew pozwoliło zagłębić się w "atmosferze żłóbka", w atmosferze pokoju i radości z Bożego Narodzenia oraz cieszyć się obecnością małego Jezusa wśród nas.

Szczególną wymowę, wpisującą się w klimat Bożego Narodzenia…, klimat Jezusa który przychodzi na świat  "… by wyrównać rachunki start, żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole.."  miało wzruszające wykonanie  "Bardzo cicha noc" , poświęcone pamięci tych, którzy odeszli.
Kierujemy słowa uznania dla wszystkich wykonawców oraz serdeczne podziękowania za to, że chcieli podzielić się "grającą w duszy kolędą" i w ten sposób wspólnie z nami, pokłonić się Dzieciątku w tym wyjątkowym czasie.

 • DSC_0741
 • DSC_0775
 • DSC_0776
 • DSC_0794
 • DSC_0812
 • DSC_0815
 • DSC_0822
 • DSC_0827
 • DSC_0828
 • DSC_0844
 • DSC_0847
 • DSC_0897
 • DSC_0935
 • DSC_0938
 • DSC_0940
 • DSC_0956