Diecezjalne Święto Rodziny

21 czerwca w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu odbyły się obchody Diecezjalnego Święta Rodziny. Od lat, na pamiątkę spotkania z Janem Pawłem II na starosądeckich błoniach rodziny diecezjalne gromadzą się w tym miejscu na dziękczynieniu Bogu za dar miłości, małżeństwa, za dar rodziny. W tym roku zamiast przy papieskim ołtarzu spotykaliśmy się w świątyni Miłosierdzia Bożego.   Święty Paweł pisał "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia". To zapewnienie odnosi się także do życia małżeńskiego i rodzinnego. Znamy przypowieść o domu zbudowanym na skale i domu zbudowanym na piasku. Sakrament małżeństwa jest jak skała, na której buduje się dom życia małżeńskiego i rodzinnego. Wcale nie oznacza to, że ie przyjdą przeciwności i burze. One z pewnością przyjdą. Jednak różnica między domem zbudowanym na skale a tym zbudowanym na pisaku niskich kalkulacji jest taka, że dom na skale przetrwa uderzenie niejednej burzy, bo ma mocny fundament, którym jest sakrament małżeństwa, łaska Boża - mówił bp Andrzej Jeż podczas homilii.

  • 01
  • 02