Poświęcenie prezbiterium

Nasz kościół ma ostateczny wystrój prezbiterium. Poświęcił je w niedzielę 19.12. 2021 r. biskup tarnowski Andrzej Jeż.  Poświęcona została nastawa ołtarzowa i całe prezbiterium, które zostało wyposażone i wykonane w tym roku. Pojawił się też nowy krzyż. Wygląd prezbiterium ma konkretne przesłanie.  Nastawa ołtarzowa jest zaprojektowana tak, by ukazać perspektywę Starego Sącza, w której Chrystus idzie do mieszkańców miasta i regionu sądeckiego, by rozlewać tu swoje miłosierdzie. Ordynariusz diecezji tarnowskiej w swoim kazaniu podczas uroczystej Mszy świętej nawiązał między innymi do budowy domu. Podkreślał, że w Polsce powstają nowoczesne i świetnie wyposażone budynki, ale przede wszystkim potrzeba nam dużych inwestycji w budowanie relacji w rodzinach. Nawiązując do nowego wystroju prezbiterium, w którym wyróżnia się obraz Pana Jezusa Miłosiernego, wskazał na współczesne problemy i napięcia dotykające rodzin, społeczeństwa i całej kultury. Można je rozwiązywać i rozładowywać przychodząc do Jezusa, który sam idzie do nas. W spotkaniu z Nim, w oddaniu Mu naszej wolności i miłości, rodzi się siła do przemiany świata poprzez miłosierdzie świadczone potrzebującym - mówił bp Jeż. Po Mszy św. biskup poświęcił prezbiterium, a także tabernakulum i krzyż ołtarzowy. Kościół coraz bardziej pięknieje. Umieściliśmy obraz Pana Jezusa Miłosiernego na tle płaskorzeźby przedstawiającej symbolicznie nasze miasto i Sądecczyznę chcąc podkreślić, że Pan Jezus przychodzi do nas, do tego konkretnego miejsca na ziemi, i zaprasza wszystkich na spotkanie z Nim w modlitwie, w sakramentach, we wspólnocie wierzących, a także w świadczonym innym miłosierdziu . Autorem wystroju jest starosądecki artysta Andrzej Pasoń. - Tabernakulum, krzyż i wystrój ściany ołtarzowej ufundowali parafianie.

 • DSC_1608
 • DSC_1613
 • DSC_1622
 • DSC_1627
 • DSC_1641
 • DSC_1644
 • DSC_1656
 • DSC_1659
 • DSC_1662
 • DSC_1676
 • DSC_1685
 • DSC_1690
 • DSC_1704
 • DSC_1708
 • DSC_1711
 • DSC_1721
 • DSC_1730
 • DSC_1749
 • DSC_1752
 • DSC_1753
 • DSC_1758
 • DSC_1762
 • DSC_1767