Peregrynacja w naszej parafii

Godzina 15.00 zgromadziła ogromne rzesze starosądeczan. Po "Godzinie Miłosierdzia" została odprawiona Msza św., po której obraz i relikwie w procesji - pod przewodnictwem ks.infułata Adama Kokoszki z udziałem wszystkich kapłanów pracujących w obydwu starosądeckich parafiach odprowadzone zostały do kaplicy Miłosierdzia Bożego, gdzie obraz i relikwie przywitał ks. proboszcz Janusz Ryba oraz przedstawiciele Rady Duszpasterskiej. Ks. proboszcz wypowiedział następujące słowa powitania Słowa Ewangelii, której wysłuchaliśmy o uczniach z Emaus, wprowadzają nas, o Panie, w ten szczególny czas łaski. Długo czekaliśmy na tę chwilę. Przygotowywaliśmy się przez modlitwę, rekolekcje, sakrament pokuty i wiele innych działań. Pragniemy, aby czas nawiedzenia, który przeżywamy, był rozmową każdego z nas z Tobą. Rozmową podobną do tej, jaką prowadziłeś z uczniami idącymi do Emaus. Ty chcesz nas słuchać, chcesz usłyszeć naszą opowieść o problemach, które przeżywamy, o trudnościach, z którymi nie dajemy sobie rady, o smutku, który wciska się w naszą duszę. Chcesz także do nas mówić, wyjaśniać nam to, czego nie rozumiemy, umocnić naszą nadzieję, gdy ona się chwieje, rozpalić płomyk miłości, który jest narażony na zdmuchnięcie przez życiowe zawieruchy. Pragniemy, aby w czasie tej rozmowy, która będzie trwała całą dobę, nasze serca coraz bardziej pałały, by biły mocniej, gdy będziemy doświadczać niezwykłej mocy Twego miłosierdzia. Spraw, o Panie, aby każdy członek naszej wspólnoty parafialnej przyłączył się do tej modlitwy. Pomóż dorosłym i młodzieży, dzieciom i ludziom starszym wypowiedzieć swoje nadzieje i rozczarowania. Pomóż wszystkim usłyszeć Twoje słowa oświecające umysł i przyjąć łaskę przemieniającą serce. Napełnij nas swoim Duchem, aby nasza rozmowa z Tobą zakończyła się podobnie, jak tak, którą prowadziłeś z uczniami idącymi do Emaus. Niech każdy z nas rozpozna Cię na nowo przy łamaniu chleba i pełen zapału wraca do swego świata, aby opowiadać radosną nowinę o Twoim zmartwychwstaniu. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Święta Siostro Faustyno, módl się za nami.
Błogosławiony Janie Pawle II, módl się za nami.
Błogosławiony Michale Sopoćko, módl się za nami

Około godziny 17.30 rozpoczęła się uroczysta msza św,  pod przewodnictwem ks.infułata Adama Kokoszki., a po niej nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne zakończone apelem miłosierdzia. O godz.24.00 odprawiona została Msza św. o nowe powołania z udziałem księży rodaków ks. Tomasza Koźbiała,  s. Stanisława Olszaka, ks. Bogusława Stelmacha, ks. Krzysztofa Olszaka, ks. Marcina Mikulskiego oraz o. Misjonarzy o. Stanisława Kiełbasę, o. Kazimierza Pelczarskiego i księży pracujących w naszej parafii.  Po Mszy św.  przez całą noc, wizerunek Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Faustyny i bł. Jana Pawła II były adorowane przez czuwających w kaplicy parafian, którzy przybywali w dużej liczbie na chwile modlitwy, zadumy i adoracji. Dnia 15 września o godz.9.00 odprawiona została Msza św., podczas której udzielany został sakrament chorych, na godz. 11.30 przybyły dzieci przedszkolne i te, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola na modlitwę do Jezusa Miłosiernego,  a o godz.15.15 po Godzinie Miłosierdzia,  odprawiona została Msza św., podczas której parafia zawierzona została Bożemu Miłosierdziu oraz nastąpiło pożegnanie obrazu i relikwii do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Gaboniu.

 • ANX_0251
 • ANX_0276
 • ANX_0680
 • ANX_0723
 • ANX_0731
 • L1010041
 • L1010043
 • L1010045
 • L1010048
 • L1010064
 • L1010087
 • L1010095
 • L1010103
 • L1010114
 • SKL milosierdzia