Niedziela Palmowa

Wielki Tydzień jest w obecnej sytuacji epidemii szczególną zachętą do ożywienia naszej nadziei i zaufania Bogu. To najważniejszy tydzień w roku, w którym przeżywamy najistotniejsze prawdy wiary. 

Zwyczaj wykonywania palm wielkanocnych jest jednym z najstarszych i najważniejszych w tradycji związanej z okresem Wielkiej Nocy. Do podtrzymywania tej pięknej i ważnej dla Polaków tradycji, oprócz udziału w uroczystych procesjach, przyczyniają się m.in. organizowane co roku konkursy.

Tym razem jednak obchodzonej Niedzieli Palmowej, rozpoczynającej Wielki Tydzień, ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa nie towarzyszyły procesje z palmami. Cała liturgia przebiegała w świątyniach, praktycznie bez udziału wiernych.

  • DSC_1020
  • DSC_1022
  • DSC_1026
  • DSC_1032
  • DSC_1048
  • DSC_1052
  • DSC_1053
  • DSC_1064